50 tysięcy osób rocznie umiera w Polsce z powodu smogu

W ostatnich dniach w Internecie zawrzało. Wszystko za sprawą doniesień o bardzo złym stanie powietrza w polskich miastach. Okazuje się, że w południowej części naszego kraju dopuszczalne normy zostały przekroczone nawet o 1500%!

Statystyki nie wyglądają dużo lepiej także w Centralnej Polsce. W samej Warszawie standardy zostały przekroczone o około 1000%.

W Internecie pojawiło się wiele komunikatów, między innymi Inspekcji Ochrony Środowiska, żeby unikać przebywania na zewnątrz. Ludzie zaczęli bardzo intensywnie interesować się maskami ochronnymi.

Dane wyglądają naprawdę dramatycznie. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce może doprowadzić do poważnych problemów z układem oddechowym. Co roku umiera z tego powodu około 50 tysięcy osób.

Niestety pod względem zanieczyszczenie powietrza znajdujemy się w ścisłej czołówce wśród krajów Unii Europejskiej.

Jeżeli chcesz zobaczyć, czym oddychasz, wykonaj proste doświadczenie. Wystarczy odkurzacz i płatek kosmetyczny.

Niedawno pisaliśmy o pokrewnej tematycznie akcji #NieTrujSasiada z udziałem aktora Franciszka Pieczki. Szczegóły znajdziesz tutaj >>.