70 000 nowych miejsc pracy w OZE

Eksperci szacują, że podpisana przez Prezydenta Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE), spowoduje prawdziwy boom na instalacje OZE. Zwłaszcza, gdy ruszy rządowy program wsparcia mikroinstalacji OZE. W ciągu 10 lat powstanie ok. 70 000 nowych miejsc pracy w OZE.

Mikroinstalacje OZE już dzisiaj są dotowane np. przez program PROSUMENT prowadzony przez NFOSiGW. Za „chwilę” Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) uruchomi program „SAMOspłacający się dom”, który zakłada, że koszt budowy małego domu pokrywany będzie z zysków wytworzonych przez przydomową elektrownię słoneczną.

Jak prosumencka ustawa o OZE przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki, mówi Jarosław Tworóg, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji – posłuchaj wywiadu z ekspertem: