Siła odnawialnych źródeł energii wciąż wzrasta

Siła odnawialnych źródeł energii wciąż wzrasta - dane z 2016 roku

Odnawialne źródła energii wciąż rosną w siłę. Widać to najlepiej po wynikach z 2016 roku. Okazuje się, że potencjał OZE w ubiegłym roku uległ podwyższeniu do 161 GW w skali całego świata.

To jak dotąd rekordowa liczba i wzrost o 8,7%.

Rekord pobiły również elektrownie biomasowe. Ich potencjał w poprzednim roku osiągnął najwyższy wynik od czasu ich istnienia.

Zaskoczeniem okazał się też potencjał nowych elektrowni słonecznych, który pobił swoimi wynikami elektrownie wiatrowe.

Więcej danych z zeszłego roku znajdziecie w artykule Centrum Informacji o Rynku Energii.

Odnawialne źródła energii

Pojawia się coraz więcej inwestycji i ustaleń dotyczących odnawialnych źródeł energii – w tym także w Polsce. Najlepszym tego przykładem są inwestycje w Krakowie czy choćby zmiana strategii takich firm, jak Shell.

Jesteśmy przekonani, że to trend, który będzie tylko wzrastać.