Świat odchodzi od spalania węgla

Wyraźnie widać, że transformacja już się rozpoczęła i że produkcja energii ze źródeł odnawialnych będzie stanowić podstawę bezieczeństwa energetycznego w tym stuleciu.
Traktat zawarty w Paryżu powinien wyznaczyć drogę w kierunku dekarbonizacji gospodarki i zwiększania udziału OZE tak, by w przyszłości 100% energii pochodziło ze źródeł odnawialnych, bezpiecznych dla ludzi i środowiska.

Z badań opinii TNS Polska wynika, że Polki i Polacy chcą więcej inwestycji w odnawialne źródła energii, a transformacja jest na wyciągnięcie ręki: według analiz ekspertów, Polska mogłaby w 2030 r. produkować ponad 50 procent prądu z odnawialnych źródeł energii, co przyczyniłoby się nie tylko do ochrony klimatu, ale też do poprawy jakości powietrza, a także do powstania nawet 100 tysięcy osób nowych miejsc pracy w tej branży.

Przeczytaj cały artykuł w EkoNews.com.pl >
Nieuchronny upadek węgla – raport Greenpeace, listopad 2015, link do PDF >