Oferta szkoleniowa firmy Viessmann dla projektantów, wykonawców oraz instalatorów systemów grzewczych.

› Przejdź do strony www

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową

› Przejdź do podstrony z ofertą

  • Wykładowcy Akademii Viessmann

Aktualności

Zmiany w ustawie o prawie autorskim

17.11.2015

 

20 listopada 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy zmieniające zasady korzystania z materiałów chronionych prawami autorskimi – Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o grach hazardowych.
Więcej na ten temat w artykule: Zmiany w ustawie o prawie autorskim – ważne informacje dla nauczycieli i uczniów >

 

Materiał informacyjny, plik PDF >
a w nim, miedzy innymi: E-learning
Nauczyciele i uczniowie mogą w ograniczonym zakresie udostępniać utwory objęte ochroną prawa autorskiego. Może to się jednak dziać jedynie w ograniczonej liczbowo grupie osób uczących się lub nauczających, które są zidentyfikowane przez instytucję oświatową. Oznacza to, że nauczyciele mogą legalnie kopiować, skanować, wysyłać mailem, czy nagrywać na pendrive’y materiały edukacyjne (w tym utwory objęte ochroną prawa autorskiego) dla swoich uczniów. To samo mogą robić uczniowie dla swoich rówieśników. Dzieląc się nimi w Internecie muszą jednak pamiętać, że ich rozpowszechnianie nie może wykroczyć poza grupę zidentyfikowanych uczniów i nauczycieli (aspekt ten powinien być uwzględniony
w sposobie wykorzystania utworów). W pełni dopuszczalne jest rozsyłanie przez nauczycieli elektronicznych kopii utworów za pośrednictwem e-maili, zamkniętych grup dyskusyjnych, zamkniętych forów tematycznych, z użyciem wirtualnych dysków czy
z użyciem innych narzędzi. Istotne przy tym jest, aby w każdym momencie osoba udostępniająca materiały w dany sposób mogła zidentyfikować grono osób korzystających z takich utworów. Wskazane jest, aby udział w takich grupach wymagał akceptacji ze strony moderatora lub innej weryfikacji tożsamości osoby dołączającej do grupy.

 

Dlaczego warto?

  • zdobędziesz tytuł i dyplom: Technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • za darmo zdobędziesz certyfikaty uprawniające do montażu urządzeń firmy Viessmann
  • możesz zaoszczędzić od 8 650 zł do nawet 11 150 zł jeśli będziesz chciał uzyskać certyfikat: Certyfikowany Instalator OZE (dla wszystkich 5-ciu Odnawialnych Źródeł Energii)
  • pewna przyszłość – eksperci spodziewają się prawdziwego boomu na instalacje OZE i powstanie ok. 70 000 nowych miejsc pracy – posłuchaj wywiadu z ekspertem:

Już teraz możesz zapisać się do szkoły na rok 2018/19 r.

Dostaniesz od nas więcej informacji. Do niczego to nie zobowiązuję!

OZE News:

Akademia Viessmann zapraszana Webinar

Akademia Viessmann zapraszana Webinar

Akademia Viessmann zaprasza na Webinar (wykład), który poprowadzi dla państwa dr hab. Paweł Obstawski Webinar  zostanie poprowadzony na żywo e- learningowo (przez internet).   Temat…

Zajęcia praktyczne VN03

Zajęcia praktyczne VN03

Zajęcia praktyczne VN03    

Podziękowania

Podziękowania dla mgr inż Stanisława Tytko i profesora Ryszarda Tytko za przeprowadzone zajęcia w dniach 13-14/01/2018 oraz ich wysoki poziom merytoryczny w teorii i praktyce….

Zobacz wszystkie aktualności