Oferta szkoleniowa firmy Viessmann dla projektantów, wykonawców oraz instalatorów systemów grzewczych.

› Przejdź do strony www

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową

› Przejdź do podstrony z ofertą

  • Nasi wykładowcy

Nasi wykładowcy

dr inż. Marcin Michalski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym o kierunku Energetyka i specjalizacji Odnawialne Źródła Energii.
Od 2008 roku współpracuje z firmą grzewczą w Opolu przy projektowaniu instalacji.
Autor wielu artykułów oraz wystąpień na konferencjach o tematyce energetycznej. Brał udział
w projektach unijnych związanych z Innowacyjną Gospodarką oraz stażach polskich i zagranicznych.

 

mgr inż. Grzegorz Sasin

Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału MEiL, na kierunku Energetyka, specjalność: Odnawialne Źródła i Przetwarzanie Energii. Jeśli zajrzycie kiedyś do budynku ITC przy Noakowskiego to może Wam wpaść w oko laboratorium oparte na kolektorach słonecznych (moja praca dyplomowa). To już tam były początki trwającej do dziś przygody z firmą Viessmann (tak, to tej firmy są tam kolektory).
Od 2011 roku pracownik etatowy Viessmann, na stanowiskach Doradca Techniczno Serwisowy, Dysponent Serwisu,
Wykładowca Akademii Viessmann, Expert Akademii Viessmann, a obecnie Doradca ds. Usług Serwisowych.
Od 2020 roku prawa członka komisji egzaminacyjnej UDT w dziedzinie OZE.
Prywatnie szkolę najbardziej wymagającego dla mnie słuchacza – mojego kilkuletniego syna:)

 

mgr inż. Dawid Pantera

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Od 2004 roku pracownik firmy Viessmann sp. z o.o. Początkowo pełnił obowiązki technika serwisu fabrycznego, a po 2 latach dysponenta serwisu. Od 2007 roku pracownik działu szkoleń, któremu przewodzi od roku 2009. Obecnie odpowiada za Dział Wsparcia Technicznego Projektanta i Dział Szkoleń, a także w ramach obowiązków Produkt Menadżera odpowiada za kreowanie sprzedaży pomp ciepła, urządzeń systemów wentylacji mechanicznej i kotłów średnich mocy.
Prywatnie interesuje się astronomią, ale na rozwijanie zainteresowań nieco brakuje czasu ponieważ cały wolny czas poświęca dwóm małym, rozrabiającym córeczkom.

 

mgr inż. Szymon Lenartowicz

Absolwent Politechniki Krakowskiej na wydziałach Mechanicznym (specjalność: Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne) oraz Inżynierii Środowiska (specjalność: Ogrzewnictwo, klimatyzacja, ochrona powietrza i termiczna utylizacja odpadów). Rozpoczęcie praktyki zawodowej to 2005 rok i duże krakowskie biuro projektowo-wykonawcze. Początkowo funkcja asystenta, a następnie projektanta instalacji grzewczych, chłodniczych oraz wentylacyjnych. Dodatkowo kierowanie wykonawstwem kilku dużych instalacji chłodniczych oraz wentylacyjnych. Przez rok czasu pełnienie obowiązków inspektora nadzoru branży HVAC podczas budowy CH Plaza w Toruniu. Od kwietnia 2013 roku jest pracownikiem firmy Viessmann sp. z o.o. na stanowisku Wykładowca. Odpowiada za prowadzenie szkoleń z zakresu pomp ciepła, instalacji kolektorów słonecznych, fotowoltaiki oraz wentylacji. Dodatkowo pisze artykuły do prasy branżowej oraz prowadzi prelekcje podczas targów i sympozjów.
Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec małego Janka.

 

mgr inż. Alina Jeszke-Tymkowska

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem Inżynierii Środowiska, w specjalności ogrzewnictwo, wentylacja i ochrona atmosfery. Związana z Szkołą Partner Viessmann od 10 lat. Od 2005 roku wykładowca Szkoły Partner Viessmann, w latach 2012-2014 pełniła funkcję dyrektora oddziału szkoły w Mysłowicach.
Na co dzień pracuje jako projektant sieci i instalacji sanitarnych w jednym ze śląskich biur projektowych. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Prywatnie mama dwóch chłopców.

 

mgr inż. Krzysztof Gnyra

Jestem absolwentem Szkoły Partnerskiej Viessmann, jak również, absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na wydziale: Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Od początku 2001r. pracowałem w firmach branży grzewczo-instalacyjnej, w których duży nacisk kładziono na OZE. Były to małe firmy, dlatego zajmowałem się wieloma sprawami: obsługą klientów jako doradca techniczny, projektowanie instalacji, kosztorysowanie, ofertowanie. Od 2006r. do dzisiaj, pracuję dla firmy Viessmann jako doradca techniczny dla klientów indywidualnych oraz jako wsparcie działu marketingu firmy. Dzięki temu, w 2008r. poznałem moją obecną żonę, która była jednym z obsługiwanych przeze mnie „klientów on-line”. A dzisiaj mamy dwie córeczki…

Od 2009r. pracuję na własny rachunek – własna działalność gospodarcza. Realizuję zlecenia dla firmy Viessmann, pracuję jako wykładowca w Szkole Partner Viessmann, piszę artykuły do prasy branżowej i przeznaczonej dla inwestorów indywidualnych, oraz zajmuję się marketingiem internetowym w branży grzewczej.

 

Pozostali wykładowcy:

dr inż. Kinga Turoń

dr inż. Kamil Łodygowski

dr inż. Maria Kostka

mgr inż. Rafał Januszkiewicz

mgr inż. Karol Gołoś

mgr inż. Robert Czak

mgr Piotr Krzyszczyk

mgr Iwona Wysocka

mgr inż. Waldemar Ałdaś

 

 

O szkole

Kształcenie specjalistów jest priorytetowym elementem działalności firmy Viessmann. Profesjonalne doradztwo, sprzedaż, montaż i obsługa serwisowa urządzeń i instalacji wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności współpracujących z nami fachowców.

Dowiedz się więcej

Dla kogo?

Słuchaczem Szkoły Partner Viessmann  może zostać każdy, kto posiada wykształcenie zawodowe lub średnie.
Nie ma przy tym znaczenia profil ukończonej szkoły.

Dowiedz się więcej

Jak zostać słuchaczem?

To proste… Na początek proponujemy żebyś wstępnie zapisał się do Szkoły Partner Viessmann wypełniając formularz zgłoszeniowy  – to jeszcze do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Wypełnienie i wysłanie formularz zgłoszeniowego zajmuje niecałą minutę.

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto?

 

  • zdobędziesz tytuł i dyplom: Technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • możesz zaoszczędzić od 8 650 zł do nawet 11 150 zł jeśli będziesz chciał uzyskać certyfikat: Certyfikowany Instalator OZE (dla wszystkich 5-ciu Odnawialnych Źródeł Energii)
  • pewna przyszłość – eksperci spodziewają się prawdziwego boomu na instalacje OZE i powstanie ok. 70 000 nowych miejsc pracy

Startujemy we wrześniu 2024 r.​

Wyślij wstępną ankietę zgłoszeniową dostaniesz więcej informacji. Do niczego to nie zobowiązuje!

OZE News:

Zawód technika OZE czeka na Ciebie

Odnawialne źródła energii są przyszłością energetyki w Polsce, ale i na świecie. Ma to ogromny wpływ na współczesny rynek pracy. Według prognoz rosnąca popularność instalacji…

OZE – czysta energia i mniejsze rachunki

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest obecnie dość powszechne, a popyt na instalację tego typu rozwiązań nieprzerwanie rośnie. To dobra wiadomość biorąc pod uwagę nie…

Pomoc dla gości z Ukrainy

Pomoc dla gości z Ukrainy

Firma Viessmann przekazała prezent w postaci darowizny. Znalazło się w nim 100 bonów na zakupy o wartości 100 zł dla gości Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia…

Zobacz wszystkie aktualności