Oferta szkoleniowa firmy Viessmann dla projektantów, wykonawców oraz instalatorów systemów grzewczych.

› Przejdź do strony www

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową

› Przejdź do podstrony z ofertą

  • Nasi wykładowcy

Nasi wykładowcy

prof. h. c. dr inż. Ryszard Tytko

Z wykształcenia jestem inżynierem elektrykiem, doktorem nauk ekologicznych, Profesorem Honorowym Połtawskiej Państwowej Akademii Rolniczej. W pracy zawodowej zajmuję się edukacją z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii: studentów, uczniów oraz słuchaczy kursów specjalistycznych.
Firma Eco Investment sp. z o.o., której jestem prezesem, prowadzi na terenie kraju szkolenia z zakresu OZE: instalacje fotowoltaiczne, solarne, pompy ciepła, kotły na biomasę.
Wspólnie z mgr inż. Izabelą Góralczyk, napisaliśmy cztery podręczniki: Racjonalna gospodarka energią, Urządzenia i systemy energetyki odnawialnej, Urządzenia, instalacje fotowoltaiczne i elektryczne, Metodyka kształcenia kursowego.

 

dr inż. Marcin Michalski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym o kierunku Energetyka i specjalizacji Odnawialne Źródła Energii.
Od 2008 roku współpracuje z firmą grzewczą w Opolu przy projektowaniu instalacji.
Autor wielu artykułów oraz wystąpień na konferencjach o tematyce energetycznej. Brał udział
w projektach unijnych związanych z Innowacyjną Gospodarką oraz stażach polskich i zagranicznych.

 

mgr inż. Dawid Pantera

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Od 2004 roku pracownik firmy Viessmann sp. z o.o. Początkowo pełnił obowiązki technika serwisu fabrycznego, a po 2 latach dysponenta serwisu. Od 2007 roku pracownik działu szkoleń, któremu przewodzi od roku 2009. Obecnie odpowiada za Dział Wsparcia Technicznego Projektanta i Dział Szkoleń, a także w ramach obowiązków Produkt Menadżera odpowiada za kreowanie sprzedaży pomp ciepła, urządzeń systemów wentylacji mechanicznej i kotłów średnich mocy.
Prywatnie interesuje się astronomią, ale na rozwijanie zainteresowań nieco brakuje czasu ponieważ cały wolny czas poświęca dwóm małym, rozrabiającym córeczkom.

 

mgr inż. Szymon Lenartowicz

Absolwent Politechniki Krakowskiej na wydziałach Mechanicznym (specjalność: Urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne) oraz Inżynierii Środowiska (specjalność: Ogrzewnictwo, klimatyzacja, ochrona powietrza i termiczna utylizacja odpadów). Rozpoczęcie praktyki zawodowej to 2005 rok i duże krakowskie biuro projektowo-wykonawcze. Początkowo funkcja asystenta, a następnie projektanta instalacji grzewczych, chłodniczych oraz wentylacyjnych. Dodatkowo kierowanie wykonawstwem kilku dużych instalacji chłodniczych oraz wentylacyjnych. Przez rok czasu pełnienie obowiązków inspektora nadzoru branży HVAC podczas budowy CH Plaza w Toruniu. Od kwietnia 2013 roku jest pracownikiem firmy Viessmann sp. z o.o. na stanowisku Wykładowca. Odpowiada za prowadzenie szkoleń z zakresu pomp ciepła, instalacji kolektorów słonecznych, fotowoltaiki oraz wentylacji. Dodatkowo pisze artykuły do prasy branżowej oraz prowadzi prelekcje podczas targów i sympozjów.
Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec małego Janka.

 

mgr inż. Alina Jeszke-Tymkowska

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem Inżynierii Środowiska, w specjalności ogrzewnictwo, wentylacja i ochrona atmosfery. Związana z Szkołą Partner Viessmann od 10 lat. Od 2005 roku wykładowca Szkoły Partner Viessmann, w latach 2012-2014 pełniła funkcję dyrektora oddziału szkoły w Mysłowicach.
Na co dzień pracuje jako projektant sieci i instalacji sanitarnych w jednym ze śląskich biur projektowych. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Prywatnie mama dwóch chłopców.

 

mgr inż. Krzysztof Gnyra

Jestem absolwentem Szkoły Partner Viessmann, jak również, absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na wydziale: Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Od początku 2001r. pracowałem w firmach branży grzewczo-instalacyjnej, w których duży nacisk kładziono na OZE. Były to małe firmy, dlatego zajmowałem się wieloma sprawami: obsługą klientów jako doradca techniczny, projektowanie instalacji, kosztorysowanie, ofertowanie. Od 2006r. do dzisiaj, pracuję dla firmy Viessmann jako doradca techniczny dla klientów indywidualnych oraz jako wsparcie działu marketingu firmy. Dzięki temu, w 2008r. poznałem moją obecną żonę, która była jednym z obsługiwanych przeze mnie „klientów on-line”. A dzisiaj mamy dwie córeczki…

Od 2009r. pracuję na własny rachunek – własna działalność gospodarcza. Realizuję zlecenia dla firmy Viessmann, pracuję jako wykładowca w Szkole Partner Viessmann, piszę artykuły do prasy branżowej i przeznaczonej dla inwestorów indywidualnych, oraz zajmuję się marketingiem internetowym w branży grzewczej.

 

Pozostali wykładowcy:

mgr inż. Tobiasz Turoń

mgr inż. Jakub Pawłowicz

mgr Piotr Krzyszczyk

mgr Iwona Wysocka

mgr inż. Waldemar Ałdaś

 

 

O szkole

Kształcenie specjalistów jest priorytetowym elementem działalności firmy Viessmann. Profesjonalne doradztwo, sprzedaż, montaż i obsługa serwisowa urządzeń i instalacji wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności współpracujących z nami fachowców.

Dowiedz się więcej

Dla kogo?

Słuchaczem Szkoły Partner Viessmann  może zostać każdy, kto posiada wykształcenie zawodowe lub średnie.
Nie ma przy tym znaczenia profil ukończonej szkoły.

Dowiedz się więcej

Jak zostać słuchaczem?

To proste… Na początek proponujemy żebyś wstępnie zapisał się do Szkoły Partner Viessmann wypełniając formularz zgłoszeniowy  – to jeszcze do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Wypełnienie i wysłanie formularz zgłoszeniowego zajmuje niecałą minutę.

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto?

 

  • zdobędziesz tytuł i dyplom: Technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • za darmo zdobędziesz certyfikaty uprawniające do montażu urządzeń firmy Viessmann
  • możesz zaoszczędzić od 8 650 zł do nawet 11 150 zł jeśli będziesz chciał uzyskać certyfikat: Certyfikowany Instalator OZE (dla wszystkich 5-ciu Odnawialnych Źródeł Energii)
  • pewna przyszłość – eksperci spodziewają się prawdziwego boomu na instalacje OZE i powstanie ok. 70 000 nowych miejsc pracy

Trwa nabór na rok 2022/23

Wyślij wstępną ankietę zgłoszeniową dostaniesz więcej informacji. Do niczego to nie zobowiązuje!
Możesz też zadzwonić pod numer 505 036 015 (pon.-sob. 9-19)

OZE News:

Pomoc dla gości z Ukrainy

Pomoc dla gości z Ukrainy

Firma Viessmann przekazała prezent w postaci darowizny. Znalazło się w nim 100 bonów na zakupy o wartości 100 zł dla gości Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia…

Kalkulatory doborowe pomp ciepła

Kalkulatory doborowe pomp ciepła

Zachęcamy do korzystania z kalkulatorów od firmy Viessmann! kalkulator doborowy do pomp ciepła powietrze/woda kalkulator kosztów ogrzewania i energii cieplnej / stan styczeń 2022/ Kalkulator…

Viessmann z tytułem Dobra Firma

Viessmann z tytułem Dobra Firma

Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące przedsiębiorstwa Dolnego Śląska zostały nagrodzone statuetkami Dobra Firma. Wśród laureatów znalazła się firma Viessmann.   Już kolejny rok z rzędu,…

Zobacz wszystkie aktualności