Oferta szkoleniowa firmy Viessmann dla projektantów, wykonawców oraz instalatorów systemów grzewczych.

› Przejdź do strony www

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową

› Przejdź do podstrony z ofertą

Śląsk przyjął ustawę anysmogową

Śląsk przyjął ustawę antysmogową

O tym, jak bardzo zanieczyszczony jest Śląsk nikomu nie trzeba chyba mówić. Sejmik Województwa Śląskiego wziął to pod uwagę i przegłosował ustawę antysmogową. Jej ustalenia zaczną obowiązywać już od września 2017 roku.

 

Co się zmieni dzięki ustawie?

 

Przede wszystkim z zastosowania zniknie węgiel brunatny i muł. Ustawa obejmie ponadto zakaz używania biomasy, której wilgotność przekracza 20% i flotokoncentratów.

 

Instalacja systemów grzewczych

 

Ustalenia uchwały dotyczą również instalacji systemów grzewczych, które od teraz mają mieć przynajmniej 5 klasę. Kotły już zamontowane będą musiały zostać wymienione w kolejnych latach. W zależności od czasu ich użytkowania wymiana wypadnie na lata 2021-2025, kotłów klasy 3 i 4 w 2027 roku.

 

W czym ma pomóc ustawa?

 

Uchwała jest owocem wielu konsultacji eksperckich i społecznych. Ma pomóc obniżyć zanieczyszczenie powietrza w województwie śląskim, które może śmiało konkurować z najbardziej zanieczyszczonymi miastami na świecie.

 

Mamy nadzieję, że tak się faktycznie stanie. Z pewnością inne województwa w Polsce powinny pomyśleć o podobnych rozwiązaniach na swoim terenie.

Startujemy we wrześniu 2024 r.​

Wyślij wstępną ankietę zgłoszeniową dostaniesz więcej informacji. Do niczego to nie zobowiązuje!