Oferta szkoleniowa firmy Viessmann dla projektantów, wykonawców oraz instalatorów systemów grzewczych.

› Przejdź do strony www

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową

› Przejdź do podstrony z ofertą

Informacje

Kto może zostać słuchaczem


Do szkoły może zapisać się każdy, ale tylko ten kto ma średnie wykształcenie (również bez zdanej matury) uzyska tytuł technika. Osoby z niższym wykształceniem np. podstawowym lub zawodowym uzyskują świadectwa ukończenia dwóch kwalifikacji w zawodzie bez tytułu technika. Osoby te po uzupełnieniu wykształcenia średniego, nawet po kilku latach od chwili ukończenia szkoły mogą wystąpić o nadanie tytułu technika bez żadnych egzaminów. Nauka w szkole jest od podstaw, tak że mogą uczestniczyć w niej osoby dotychczas nie związane z branżą.


System kształcenia: zaoczny / teoria – e-learning (przez internet) na żywo; praktyka – zjazdowo w ośrodkach szkoleniowych firmy Viessmann lub innych ośrodkach
Czas trwania nauki: 1,5 roku


Na całkowity cykl kształcenia składają się dwa kursy kwalifikacyjne ELE.10 i ELE.11:


1-szy etap nauki: od września 2024 r. do czzerwca 2025 r. – kurs zawodowy ELE.10 Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Po ukończeniu kursu ELE.10 – egzamin przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną.


2-gi etap nauki: od lipca 2025 r. do stycznia 2026 r. – kurs zawodowy ELE.11 Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Po ukończeniu kursu ELE.11 – egzamin przed OKE Okręgową Komisją Egzaminacyjną.


Słuchacze posiadający wykształcenie średnie (również bez zdanej matury), po pozytywnym zdaniu egzaminów z kursów ELE.10 i ELE.11, automatycznie uzyskują tytuł Technika Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej (bez dodatkowych egzaminów)


Dodatkowe Kwalifikacje

Ponadto po ukończeniu szkoły oprócz świadectwa ukończenia dwóch kwalifikacji w zawodzie oraz dyplomu technika chłodnictwa i klimatyzacji, otrzymuje się dodatkowo podstawowe uprawnienia i certyfikaty firmy Viessmann (poza szkołą szkolenia te są płatne, nasi słuchacze mają to w ramach czesnego). Również dodatkowo można zdobyć uprawnienia państwowe: energetyczne, sep, gazowe (te są nieobowiązkowe i dodatkowo płatne).


System prowadzenia zajęć


Wykłady w szkole odbywają się na platformie internetowej (na żywo) 2 lub 3 razy w tygodniu zawsze o godz. 19.00 (po 2, 3 godz. wykładu)-możesz korzystać z wykładów nie ruszając się z domu i w wygodny sposób ukończyć kurs technika klimatyzacji. Wykłady te będą też nagrywane i można będzie je odsłuchać w dowolnym czasie. Natomiast zjazdy stacjonarne na zajęcia praktyczne w ośrodku szkoleniowym firmy Viessmann lub innych ośrodkach, są średnio raz na 3 tygodnie weekendowo (soboty, niedziele lub soboty i niedziele) – niektóre z tych zajęć praktycznych mogą odbywać się w formie zajęć instruktażowych na żywo przez internet.


Opłaty


Opłaty za cały cykl kształcenia uzależnione są od formy płatności jaką przyjmie słuchacz. Występują trzy warianty płatności:

1.Ratalna miesięczna: 17 x 540 zł = 9.180 zł
2.Ratalna: 4 x 2.175 zł = 8.700 zł
3.Ratalna: 2 x 4.250 zł = 8.500 zł


Występuje też jednorazowa opłata wpisowa 280 zł. plus opłata dwóch egzaminów – każdy po 200 zł.


Rekrutacja


O wpisaniu kandydata na listę słuchaczy decyduje kolejność zgłoszeń oraz opłata wpisowego w wysokości 280 zł. Wszyscy kandydaci po wpisaniu na listę będą informowani o pierwszym spotkaniu inauguracyjnym e-mailem i sms-em pod koniec sierpnia lub w pierwszych dniach września. Informacja o rozpoczęciu będzie umieszczona również na naszej stronie internetowej.


Zapisz się już teraz – wpłacając wpisowe automatycznie rezerwujesz sobie miejsce na liście przyjętych.

Dlaczego warto?

 

  • zdobędziesz tytuł i dyplom: Technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
  • możesz zaoszczędzić od 8 650 zł do nawet 11 150 zł jeśli będziesz chciał uzyskać certyfikat: Certyfikowany Instalator OZE (dla wszystkich 5-ciu Odnawialnych Źródeł Energii)
  • pewna przyszłość – eksperci spodziewają się prawdziwego boomu na instalacje OZE i powstanie ok. 70 000 nowych miejsc pracy

Startujemy we wrześniu 2024 r.​

Wyślij wstępną ankietę zgłoszeniową dostaniesz więcej informacji. Do niczego to nie zobowiązuje!

OZE News:

Zawód technika OZE czeka na Ciebie

Odnawialne źródła energii są przyszłością energetyki w Polsce, ale i na świecie. Ma to ogromny wpływ na współczesny rynek pracy. Według prognoz rosnąca popularność instalacji…

OZE – czysta energia i mniejsze rachunki

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest obecnie dość powszechne, a popyt na instalację tego typu rozwiązań nieprzerwanie rośnie. To dobra wiadomość biorąc pod uwagę nie…

Pomoc dla gości z Ukrainy

Pomoc dla gości z Ukrainy

Firma Viessmann przekazała prezent w postaci darowizny. Znalazło się w nim 100 bonów na zakupy o wartości 100 zł dla gości Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia…

Zobacz wszystkie aktualności