Odnawialne źródła energii są przyszłością energetyki w Polsce, ale i na świecie. Ma to ogromny wpływ na współczesny rynek pracy. Według prognoz rosnąca popularność instalacji OZE przełoży się na powstanie 70 000 nowych miejsc pracy. Dlatego, jeśli szukasz przyszłościowego zawodu, który pozwoli Ci na rozwój, to technik odnawialnych źródeł energii będzie doskonałym wyborem. Jak rozpocząć karierę w tej branży i co jeszcze warto o niej wiedzieć? Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca, by nie ominęła Cię szansa na ciekawą i dobrze płatną pracę!

Technik odnawialnych źródeł energii – jak ten zawód wygląda w praktyce?

Technik odnawialnych źródeł energii to stosunkowo nowy zawód, który powstał z potrzeb zmieniającego się rynku energetycznego. Jako technik OZE będziesz zajmował się instalacjami takimi jak kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły na biomasę oraz działające na małą skalę elektrownie wiatrowe i wodne. Praca polega na przygotowaniu urządzeń, ich odpowiednim montażu, kontrolowaniu ich sprawności oraz przeprowadzaniu prac serwisowych. Możesz także zdecydować się na karierę przedstawiciela handlowego, zajmującego się sprzedażą instalacji OZE.

To bardzo ciekawe zajęcie, które pozwala połączyć umiejętności praktyczne z wiedzą techniczną. Dlatego, aby móc wykonywać ten zawód, konieczne jest odbycie kursów, które umożliwi Ci uzyskanie tytułu i uprawnień.

Tytuł technika OZE – Od czego zacząć?

W Szkołach Partnerskich Viessmann wszystko jest ułożone tak, aby zapewnić Ci jak największą wygodę. U nas możesz zdobywać uprawnienia, równolegle wykonując swoją pracę zawodową. Jak to wygląda? Wystarczy mieć wykształcenie średnie, nawet bez zdanej matury oraz wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. Skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Nauka w Szkole Viessmann jest płatna, ale zadecydowanie się opłaca. Zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów OZE jest ogromne, więc z pewnością Twoja inwestycja zwróci się z nawiązką i da Ci zupełnie nowe możliwości.

Jak wygląda szkolenie OZE?

Chcemy wyposażyć Cię w niezbędną wiedzę i umiejętności i jednocześnie zaproponować Ci najwygodniejszą formę nauki. Nie musisz specjalnie przyjeżdżać na wykłady. Wszystkie zajęcia teoretyczne odbywają się w formie online. Są też archiwizowane, więc zawsze masz do nich dostęp, dlatego obecność na nich nie jest obowiązkowa.

Zajęcia praktyczne odbywają się w naszych oddziałach w Piasecznie, Mysłowicach, Komornikach i we Wrocławiu. Są prowadzone przez naszych doświadczonych pracowników z branży. Możesz więc mieć pewność, że otrzymasz solidne przygotowanie do zawodu.

Aby dać Ci możliwość sprawdzenia zdobytych umiejętności, w planie zajęć znalazły się też praktyki. W razie potrzeby pomożemy znaleźć Ci miejsce, w którym będziesz mógł je odbyć. Jeśli już pracujesz w branży, możesz być całkowicie zwolniony z tej części.

Nauka jest podzielona na dwa etapy, a każdy z nich kończy się egzaminem złożonym z części teoretycznej oraz praktycznej. Nasza szkoła umożliwi Ci zdobycie wiedzy i umiejętności, dzięki którym zdanie testów będzie dla Ciebie tylko formalnością. Jednak równie ważne jest dla nas to, czy zdobyte kwalifikację przydadzą Ci się w pracy. Dlatego naszym celem jest przede wszystkim wykształcenie godnego zaufania fachowca, z którego zdaniem będą liczyć się klienci. Nasi nauczyciele to praktycy, którzy pomogą Ci zbudować swój autorytet w dziedzinie OZE.