Siła odnawialnych źródeł energii wciąż wzrasta

Siła odnawialnych źródeł energii wciąż wzrasta - dane z 2016 roku

Odnawialne źródła energii wciąż rosną w siłę. Widać to najlepiej po wynikach z 2016 roku. Okazuje się, że potencjał OZE w ubiegłym roku uległ podwyższeniu do 161 GW w skali całego świata.

To jak dotąd rekordowa liczba i wzrost o 8,7%.

Rekord pobiły również elektrownie biomasowe. Ich potencjał w poprzednim roku osiągnął najwyższy wynik od czasu ich istnienia.

Zaskoczeniem okazał się też potencjał nowych elektrowni słonecznych, który pobił swoimi wynikami elektrownie wiatrowe.

Więcej danych z zeszłego roku znajdziecie w artykule Centrum Informacji o Rynku Energii.

Odnawialne źródła energii

Pojawia się coraz więcej inwestycji i ustaleń dotyczących odnawialnych źródeł energii – w tym także w Polsce. Najlepszym tego przykładem są inwestycje w Krakowie czy choćby zmiana strategii takich firm, jak Shell.

Jesteśmy przekonani, że to trend, który będzie tylko wzrastać.

Nabór uzupełniający prowadzimy do 28 września 2018 r.

Po tym terminie nie będzie już możliwości zapisania się.